İlk gün annemle, babam yokken denize gittik. Beraber yüzdük ben yüzme pek bilmem ama suyun içerisinde annem bana yüzme öğretirken eli birden suyun yüzünde tutum derken beni, şortuma daldı çok utandım, panikledim ama annem de utandı. Hemen oradan uzaklaştım ve yapacak bir şey kalmayıp – utancım geçince annemin yanına döndüm. Annem de artık kırmızı değildi.
Akşam oldu yemek yaptı annem, dardanel ton balıklı, mısırlı bir salata, bir iki sos ve hatta pizza bile söyledik. Annem bana artık 18 oldun, bir kadeh içebilirsin diye ben havalara uçtum. En iyi viskiyi açtı annem, tadını biliyordum daha önce içmiştim gizlice ama ilk defa rahatça ve özgürce içiyordum.
Birden başım döndü, çok içtim ya da hızlı içtim direkt banyoya gittim ama zaten tadı da çok iyi değildi, gizli içtiğimde daha cazip gelmişti bu bana, banyoda elimi yüzümü yıkarken annem geldi, iyi misin diye. İyiyim annecim dedim, başıma soğuk su tutmak için lavabonun altına iyice eğildiğimde şortumun için bir el girdi, annemin eliydi bu anlamıştım ama az başım dönüyordu anneme de kızamazdım, dondum kaldım. Anne, anne diye seslendim ama durmadı, ben doğruldum. Doğrulumca sikimin tamamını kavradı, annem arkamdan tamamen şortumu indirdi ve eli ile sikime 31 çekiyordu.

Comments are closed.